3. Beépíthető konyhai eszközök
Kombináld a különböző konyhai berendezéseket a tároló helyekkel és a munkafelületekkel. Egy alacsony profilú hűtőszekrényt például elhelyezhetsz a konyhapult alatt is, míg a szemetest elrejtheted a mosogató alá. A földön álló, alacsony szekrényekből pedig érdemes konyhaszigetet kialakítani, így azok teteje további munkafelületként hasznosul. Ha pedig köré teszel néhány bárszéket, máris megvan a reggeliző asztal is.
4. Maximális helykihasználás
A konyhaszekrények ajtajának belső oldalára szerelj fel polcokat vagy konzolokat, így ezek segítségével akár megkétszerezheted az élelmiszerek vagy konyhai eszközök tárolására rendelkezésedre álló helyet. Szintén polcok és akasztók segítségével rendszerezd a dolgaidat, hiszen a többszintű tárolás átláthatóvá teszi a szekrények belsejét, így könnyen megtalálsz és elérsz bármit, amire szükséged van.
5. Színek
A kis alapterületű konyhák legnagyobb kihívása, hogy – miközben minél több tárolóhelyre van szükségünk – szeretnénk elkerülni, hogy a tér túlzsúfolttá váljon. A lakberendezés egyik legalapvetőbb szabálya, hogy kicsi, szűk tereket világos színek használatával tudunk vizuálisan nagyobbá, nyitottabbá tenni. Ez persze nem jelenti, hogy a konyhánk csak fehér lehet, de kerüljük a sötét árnyalatokat és az erős kontrasztokat is, melyek szintén kisebbnek láttatják a helyiséget. Bátran alkalmazhatunk viszont fényes felületeket, mert ezek szintén nagyítják a teret. A mosogató, illetve a tűzhely mögötti falra jó választás egy gyöngyház- vagy akár metál színű csempe, amivel egyrészt egy könnyen tisztán tartható, higiénikus felületet kapsz, másrészt pedig az egyébként általában unalmas konyhának nagyon modern, stílusos megjelenést kölcsönöz.
Nincs még vége, lapozz tovább!