6. Nyitottság
A merev, zárt formák vizuálisan szűkítik a teret, ezért kis alapterületű konyhánkban jól alkalmazhatóak a nyitott, ajtó nélküli, vagy üvegajtós szekrények. Az ezeken a polcokon elhelyezett tárgyak ráadásul szép, stílusos dekorációi is lehetnek az egyébként általában egyhangú, inkább csak a funkcionalitást tükröző helyiségnek.
7. Rend a lelke...
Ha egy adott területen rend van, az egyébkén kis hely is nyitottabbnak, tágasabbnak látszik. Egy kis méretű konyhában tehát még inkább fontos, hogy mindennek meglegyen a helye, és a munkafelületek mindig rendezettek legyenek.
8. Dekoráció
Attól, hogy egy konyha kis alapterületű, még lehet ugyanolyan stílusos, mint nagyobb társai. A fő szempont azonban itt is a túlzsúfoltság elkerülése. Kis konyha dekorálására használd az egyébként is ott lévő eszközöket, tárgyakat. Fűszernövényeidet akaszd az ablak elé, így a napsütésben üde zöld színük frissességet kölcsönöz a helyiségnek is. Az olyan tárgyakat, melyeknek végképp csak a tűzhelyen vagy a konyhapulton jutott hely – tehát mindig szem előtt vannak – lehetőség szerint cseréld le színes darabokra, melyek passzolnak egymáshoz és a konyhád alapszínéhez is. Manapság már sok helyen kapni színes kenyérpirítót vagy kávéfőzőt, melyek mindennapos díszei lesznek konyhádnak, zöldségekből és gyümölcsökből pedig alkoss szemet gyönyörködtető kompozíciót az asztalra!