Elektromos tűz esetén, ha egy elektromos készülék gyullad ki, először mindenképpen áramtalanítsuk a készüléket. Amennyiben túlterheltük az elektromos hálózatot és az gyullad ki, mindenképpen szüntessük meg a hálózat áramellátását, kapcsoljuk le a kismegszakítót a villanyóránál. Áramtalanítás után kezdhetjük az oltást, amit legjobb porral oltó készülékkel végezni. TILOS vízzel, vagy oltóhabbal oltani, ezek vezetik az áramot, és oltás közben megrázhat minket az áram.
Nem ritkán előforduló tűzeset féle a kéménytűz. Ez akkor alakul ki, ha a vegyes tüzelésű fűtőberendezéshez tartozó égéstermék elvezetésére szolgáló berendezésekben – füstcső, kémény - lerakódik az égéstermék, és az hő hatására meggyullad. Mivel a kémény túl magas ahhoz hogy saját magunk végezzük az oltást, mindenképpen hívjuk a tűzoltókat.
Addig is míg a szakemberek megérkeznek, a fűtőberendezés levegő ellátását teljesen zárjuk el, így fojtsuk le a tüzet, ezzel is megszüntetve a kazánban lobogó tűz oxigén utánpótlását, így csökkentve a füstcsőben, illetve a kéményben a hőt. Szigorúan TILOS a fűtőberendezést vízzel locsolni, mert a hőmérsékletkülönbség hatására keletkező túlnyomás miatt felrobbanhat.
Tűzoltó készülékek
Mindenképpen érdemes megfontolni, hogy beszerezzünk otthonra tűzoltó készüléket. Bár nem minden készülék alkalmas minden fajta tűz oltására, azért nem árt, ha van legalább egy olyan, ami a legtöbb tűzféle oltására alkalmas. Ezen kívül, ha a garázsban vagy otthoni műhelyben használunk gyúlékony vegyszereket, akkor az sem haszontalan ha egy ládában tartunk a helységben némi homokot, hogy a kisebb felületen égő folyékony anyagok tüzét el tudjuk oltani.
Minden esetre nem árt tisztába lennünk azzal, hogy melyik típusú készülékkel milyen tüzet lehet oltani. Ezzel még nincs vége, a következő oldalon megosztok még pár remek tanácsot!